Helyum Gazı 

Helyum Gazı

Organizasyon yelpazemizde doğum günleri için uçan balon, şişme oyun parkı kiralama, açılış organizasyonu ve evlilik teklifi organizasyonları yer almaktadır.

İstanbul uçan balon, baskılı balon, balon, balon süsleme, doğum günü, organizasyon, uçan balon fiyatları, uçan balon satın al, uçan balon siparişi, adrese teslim uçan balon, düğün süsleme, uçan balon İstanbul, harf balon, folyo balon, zeplin balon, rakam balon

info@farukmetin.com.tr
0850 433 22 50 - 0850 433 22 52
Bugün 17 Ağustos 2018, Cuma         
facebook  instagram  twitter

foto galeri
iletisim formu

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Helyum Gazı
08 Nisan 2016, 08:54

Helyum Gazı

Helyum Gazı

Helyum Gazı: Tamamı soy gaz olup, sadece dünyada bir kaç yerden çıkan helyum gazları Amerika birleşik devletleri, Ruya, İran ve Tunus gibi ülkelerde üretimi ve gönderimi yapılmakta olup, çeşitli şekilde düzenlenerek farklı boyutlarda tüplere doldurularak dünyanın her yerine ufak yada büyük boy helyum tüpleri gönderimi yapılabilmektedir. Özellikle hastane yada eğlence sektöründe farklı amaçlar ile kullanılan bu gazlar ile uçan balonlar hazırlanabilirken, sağlık sektöründe ise çeşitlik bölümlerde sağlık için de kullanılmaktadır.

 

Helyum gazları pahalı oldukları ve üretimi çok zor olduğu için fiyatları biraz yüksek olarak piyasaya sürülmektedir. Doğalgaz kuyularından kaçan havanın %7 bölümü helyum gazı olup, bu şekilde petrol kuyularından da helyum gazı yapılmaktadır. Türkiye'de üretimi olmayan helyum gazları büyük sanayi tüpleri, ufak kullan at helyum gazları ve helyum kitleri ile bütün Türkiye'nin illerine gönderimi yapılmakta olup, İstanbul yada merkezi yerlerde parti mağazaları ve balon store marketlerinden direk şişmiş halde uçan balon halde satın alabilirken, doğu kısmında bulunmayan köylere yada şehirlere helyum gazı gönderimi yapılmaktadır.

 

Sık sık karşılaşmış olduğumuz helyum gazının yanıcı olduğunu söyleyen haberlere kesinlikle inanmayın ve helyum gazının yanıcı olmadığını ve hiç bir şekilde alev almadığını size duyuruyorum buradan. Helyum gazı hiç bir gaz ile tepkimeye girmediği için uçan balonlarda kullanılmasının büyük nedeni ise içerisindeki gazın yanıcı ve patlayıcı özelliğe sahip olmadığı ve hiç bir şekilde alev almadığından kaynaklanmaktadır. Piyasadaki balon firmaları yada organizasyon firmaları helyum gazı yerine bir çok yanıcı gaz tercih ettikleri için sizin hayatınızda yada özel günlerinizde kötü anılar bırakabiliyor. Almış olduğunuz uçan balon ürünlerini satın almadan yada fiyatlarını araştırmadan önce kesinlikle o gazın helyum gazı olup olmadığından emin olun, çünkü insan hayatı para ile satın alınamayacak kadar değerli olup, ufacıcık bir mutluluk için hayatınızda kötü yaralar açmanızı önermiyoruz.


Helyum Gazı Helyum Gazı Helyum Gazı Helyum Gazı Helyum Gazı Helyum Gazı Helyum Gazı