Balon

Organizasyon yelpazemizde doğum günleri için uçan balon, şişme oyun parkı kiralama, açılış organizasyonu ve evlilik teklifi organizasyonları yer almaktadır.

İstanbul uçan balon, baskılı balon, balon, balon süsleme, doğum günü, organizasyon, uçan balon fiyatları, uçan balon satın al, uçan balon siparişi, adrese teslim uçan balon, düğün süsleme, uçan balon İstanbul, harf balon, folyo balon, zeplin balon, rakam balon

info@farukmetin.com.tr
0850 433 22 50 - 0850 433 22 52
Bugün 21 Eylül 2018, Cuma         
facebook  instagram  twitter

foto galeri
iletisim formu

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Balon
12 Nisan 2016, 12:52

Balon

Balon: Kauçuk agacından yapılan incecik bir kalınlığa sahip olan ve içine hava basıldığında şişkin bir halde durabilek onlarca ve yüzlerce çeşiti olan bir promosyon ürünü yada çocuk oyuncağıdır. İnce bir kauçuk agacından işlenen lateks sonrası üretimi yapılmış olan balonların belli boyutları ve farklı isimleri de bulunmakta olup, lateks balonlar, folyo balonlar, zeplin balonlar ve şişme balonlar gibi bir çok çeşiti bulunmaktadır fakat birbirinden bağımsız bir şekilde farklı hammaddeleri bulunmaktadır. Örneğin folyo balonlar isminden de az çok belli olduğu üzere folyodan üretilip, içi boş ve ince şekilde balon haline getirilirler ve farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Zeplin balonlar ise pvc paraşüt kumaşından genelde üretimi yapılmakta olup 2, 3 ve daha büyük küre çaplara yada kanatlı zeplin dediğimiz şekilli balonlardan oluşmaktadır. Lateks balonlar ise yukarıda bahsettiğimiz gibi kauçuk ağaçlarından akan lateks'in işlenmesi sonrası ortaya çıkan 6", 9", 12", 27" ve 45" boylara kadar ve daha büyükten küçüğe kadar bir çok çapı ve inç olarak boyutları mevcuttur. Şişme balonlar denildiğinde aklınıza ilk gelen şey şişme oyun parkları ve diğer şişme maskot gibi ürünleridir fakat bunların ne kauçuk ile ne de diğer balonlar ile bir alakası olmayıp, kalın brandadan imal edilmiş ve dikişlerinden sürekli hava kaçıran şişme oyun parkları örnek verilirse bu parkların dikişlerinden sürekli hava kaçırırken bir yandan dev salyangoz motor ona ilaveten hava takviye etmekte olup, sürekli motor açık kalmakta ve devirdaim yapmaktadır.