Uçan Balonlar Yanıcı mı?

Organizasyon yelpazemizde doğum günleri için uçan balon, şişme oyun parkı kiralama, açılış organizasyonu ve evlilik teklifi organizasyonları yer almaktadır.

İstanbul uçan balon, baskılı balon, balon, balon süsleme, doğum günü, organizasyon, uçan balon fiyatları, uçan balon satın al, uçan balon siparişi, adrese teslim uçan balon, düğün süsleme, uçan balon İstanbul, harf balon, folyo balon, zeplin balon, rakam balon

info@farukmetin.com.tr
0850 433 22 50 - 0850 433 22 52
Bugün 23 Eylül 2018, Pazar         
facebook  instagram  twitter

foto galeri
iletisim formu

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Uçan Balonlar Yanıcı mı?
17 Nisan 2018, 22:55

Uçan Balonlar Yanıcı mı?

Gerek evlilik teklifi, gerek ise doğum günü organizasyonların'da kullandığımız uçan balonlar ne kadar güvenilir? Güvenilir uçan balon satın almak için, yanıcı ya da patlayıcı özelliklere sahip olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Gibi aklınıza gelen soruları cevaplamak için buradayım. Sizlere uçan balon siparişi verirken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında kısa ve net bilgiler sunacağız. Uçan balonların içerisinde yer alan gaz havadan hafif olduğu için balonu havada tutan bir yapıya sahiptir. Balonların içerisinde yer alan gaz bir süre sonra göz ile gözükmeyen gözeneklerden dışarı çıkarak balonun uçuculuk özelliğini kaybetmesine neden olur. Sektörde çok fazla yanıcı, zehirleyici ve sağlığınız için olumsuz yönde sebebiyet verebilecek bir çok gaz vardır. Örnek vermek gerekirse, yanıcı olarak; Hidrojen, Karpit gibi ve aklımıza gelebilecek kimyasal içeren ve farklı merdiven altı yöntemler ile elde edilmiş bir çok gaz mevcuttur. Bu gazların yanıcı ve zehirleyici özellikleri bulunur. Ayrıca evinizde ocağınızdan çıkan gaz ile neredeyse aynı şekilde sağlığınızı olumsuz etkileyecek (zehirli) gazlar bulunmaktadır. Sizler uçan balon alırken içerisindeki gazın Helyum "He" olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Helyum gazı havadan hafif olduğu için sağlık sektöründe ve parti mağazaların'da uçan balon yapımında kullanılan zararsız gazlar olup, güvenli bir şekilde satın alıp balonlarda kullanılabilir. Balon mağazamız'da satışını yapmakta olduğumuz uçan balonlarda helyum gazı kullanmaktayız ve hiç bir şekilde sağlığa bir zararı olmayan bu gazları güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.